U Slavonskom Brodu je odigrano prvo kolo 1.B HMNL Istok između MNK Brod i MNK Bata Borovo.

Domaćini su zasluženo slavili rezultatom 6:3. Utakmica je odlučena u prve tri minute kada su domaći iz prve tri šanse zabili 3 gola. Nakon toga juniori Bate su se malo konsolidirali i počeli stvarati prilike, nekoliko puta su išli 2 na 1 i 3 na 2, no nedostajalo je koncentracije. U 16-oj minuti preko Ćore, MNK Bata Borovo smanjuje na 3:1 i s tim se rezultatom odlazi na poluvrijeme. Drugo poluvrijeme - druga slika igrača Bate. Sve negativne stvari su ostavljene u svlačionici i igra se znatno poboljšala. Nekoliko kontri i polukontri igrači Bate su promašili da bi domaći povećali rezultat na 4:1 i kada su svi pomislili da je kraj, s 2 brza gola Kosića i Medakovića dvije minute prije kraja rezultat je glasio 4:3. Tada su Igrači Bate hrabro krenuli na sve ili ništa, da bi domaći iz dvije kontre postigli 2 pogotka te zasluženo slavili rezultatom 6:3.

Igrači Bate su pohvaljeni od domaćina, sudaca, delegata za svoje ponašanje prije, tokom i poslije utakmice te da posjeduju ogroman potencijal obzirom da im je ovo prva utakmica u ozbiljnom futsalu.

Sljedeća utakmica nas očekuje protiv MNK Vinkovaca, termin se još mora utvrditi.