Od subote je nakratko trajala vladavina maškara kojima je tada ključeve Grada predao gradonačelnik Ivan Penava.

Maškare su našim gradom vladale do danas kada su ključevi vraćeni zamjeniku gradonačelnika Filipu Sušcu.

Vlasnici ključeva bili su učenici četvrtih razreda Osnovne škole Mitnica koji su za ovo kratko vrijeme vladavine osmislili zanimljive ideje za naš grad.

Tako su zamjeniku gradonačelnika Filipu Sušcu, pročelniku UO za obrazovanje, sport i branitelje Darku Dimiću te direktorici TZ grada Vukovara Marini Sekulić dali do znanja kako Vukovaru nedostaje parkirnih mjesta te kako jedva čekaju obnovu Hotela Dunav u kojem bi, kako kažu, bili smješteni naši turisti. Poželjeli su da u Vukovaru postoji Mc Donald's, a smislili su i neke nove ideje za svoju školu.

Zamjenik gradonačelnik Filip Sušac zahvalio je vukovarskim mališanima jer su čuvali naš grad te istaknuo kako je ovo bila sjajna prilika za upoznavanje učenika s djelokrugom i djelovanjem gradske uprave. "Zadovoljstvo je razgovarati s našim malim sugrađanima, čuti njihova razmišljanja te kroz razgovor uvidjeti njihove želje i potrebe.", zaključio je Sušac.