Kategorija: Sport

Otvoreni kup Hrvatske u wushu kung fu disciplini gurajuće ruke (tui shou) održano je na otoku Rabu u nedjelju 23.06. na pješčanoj plaži Livačina u mjestu Lopar. Kadetkinja Jelena Begović, članica Taijiquan kluba Vukovar nastupila je prvi puta u apsolutnoj seniorskoj kategoriji.

Odličnim nastupom, pobijedivši znatno iskusnije borce, zauzela je prvo mjesto. Alen Bilogrević (-60kg) nastupio je u istoj diciplini u kategoriji (-75kg). Rame uz rame se borio sa znatno težim protivnicima, među njima i sa aktualnim europskim prvakom te je zauzeo četvrtu poziciju.

Ovih dana na istoj lokaciji u organizaciji Hrvatskog wushu saveza se održavao seminar sportskih disciplina i godišnja skupština saveza kojoj je nazočio predsjednik i trener Vukovarskog Taijiquan kluba Andrej Jelečki. Na seminaru kao i na natjecanju sudjelovali su gosti iz Irana, Italije i Mađarske.